İbo ve Güllüşah’ın ‘Oya’sı oyuncu Deniz Türkali meğer ünlü şarkıcının annesiymiş


Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı, başrollerini Kemal Sunal ile Gülşah Soydan’ın üstlendiği 1978 yapımı ‘İbo ile Güllüşah’ filmi, yediden yetmişe herkesin beğenisini toplamıştı.

İBO İLE GÜLLÜŞAH FİLMİNİN KONUSU

Başlık parası olmadığı için sevdiği kızla evlenemeyen fakir bir köylü, onun peşinden İstanbul’a gelir. Fakat bir türlü parayı denkleştirip babasının karşısına çıkamaz. Bu sırada tesadüfen tanıştığı küçük bir kızla olan dostluğu bütün işleri karıştırır. Ailesinden ilgi görmek isteyen kız, gence kendisini fidye karşılığı kaçırmasını söyler. Böylece hem kendisi sevilip sevilmediğini ölçecektir, hem de fakir genç fidye sayesinde sevdiği ve evlenmek istediği kıza kavuşacaktır. Fakat işler bir anda arapsaçına döner.

Filmde ‘Gazeteci Oya’ karakterine hayat veren oyuncu usta yazar Vedat Türkali’nin oyuncu kızı Deniz Türkali’ydi.

Deniz Türkali’nin geçtiğimiz günlerde ‘İbo ile Güllüşah ilk filmim’ notu ile Instagram’da paylaştığı fotoğrafı büyük beğeni aldı.

Usta oyuncu Deniz Türkali’nin kızının şarkıcı olduğunu biliyor musunuz?

Şimdilerde 79 yaşında olan ünlü oyuncunun kızını ilk kez duyanlar kim olduğunu öğrenince şaşırıyor.

İlk evliliğini İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile yapan oyuncunun kızı Zeynep Casalini’den başkası değil.

Zeynep Casalini de tıpkı annesi gibi sanatla yoğruldu ve şimdilerin sevilen şarkıcısı oldu.

ZEYNEP CASALİNİ KİMDİR

Oyuncu Deniz Türkali’nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden 3 Ekim 1970 yılında doğan Zeynep Casalini 9 yaşındayken AKM ile tanışarak sanat hayatına adım attı. 1985’te Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı.

İtalya’da bir rock grubuyla sahne aldı. İngiltere’de bir caz kulüpte şarkı söyledi. 1990’da Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk Talk-Show’unda vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz’ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü adlı kısa filmde oynadı.

Anne ve babası gibi, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan olan, sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Sezen Aksu’nun Açık Hava Tiyatrosu konserlerinde davul çaldı.Aranjor Sinan Akçıl’ın imzasını taşıyan ilk albümünde Sezen Aksu’nun “Duvar” adlı parçasını da seslendirdi.

Albümleri

2004 Nihayet TMC

2008 Kim Galip Çıkar

Mess Single’ları

2006 Dokunma Bana DMC

2007 Nilüfer Mess

2009 Unutursun Universal Taxim Edition

2013 Yeter Ki Pasaj

2015 Yas Uykusu

2016 Köprüler

2017 Unutsam

2018 Aşk Yayıcam Valla

2019 Ben Böyle

2019 Bu Yaz Garaj

2019 Bazen Bordo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x