Kadınlarla fotoğraflarını çekme bahanesiyle buluşan “Tinder tecavüzcüsü” mahkemeye çıkarıldı

T24 Dış Haberler

Flört uygulaması Tinder’da fotoğraflarını çekme vaadiyle görüştüğü kadınlara tecavüz etmekle suçlanan Salim Berrada, mağdur ettiği kadınlarla yüzleşmek üzere mahkemeye çıkarıldı. 38 yaşındaki sanık, cinsel ilişkilerin tamamen rızaya dayalı olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti.

İddia makamına göre, popüler flört uygulamasında 2015 ve 2016 yıllarında tanıştığı kadınları fotoğraf çekimlerine modellik yapmaya davet eden Berrada, çekimler esnasında kadınların tamamına cinsel saldırıda bulundu. 

Kadınların çoğunluğu duruşmaya katılmazken, avukatlarından biri müvekkilinin “mahkemeye gelebilecek psikolojik güce sahip olmadığını” söyledi.

Mahkemede sunulan deliller, modellik seansına geldiklerinde kadınlara teklif edilen içkinin, anormal ve hızlı bir sarhoşluğa neden olarak ani bir halsizlik hissettirdiği ve bulguların içeceklerin kimyasal ilaçlarla karıştırıldığını işaret ettiği belirtildi. 

Kadınlar ifadesinde, Berrada’nın tutumunda ani bir değişiklik olduğunu ve itirazlarına rağmen baskı yaptığını söyledi. Berrada ilk olarak 2016 yılında tutuklandı ve iki buçuk yıl hapis yatarak yargılanmayı bekledi, ardından adli kontrolle serbest bırakıldı ve fotoğrafçı olarak çalışması yasaklandı. Temmuz ayında yeni bir hukuki şikayet dalgasının ardından tekrar hapse atıldı ve bir kez daha tecavüz ve cinsel saldırıyla suçlandı.

Yeni iddialarla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x