PEPE, BONK, WIF Düşerken Bu Meme Coin Patladı!

Bir başka Solana meme coin projesi olan PAJAMAS, kazançları açısından kripto piyasasına hükmediyor. Token sadece bir hafta içinde yüzde 600’den fazla artış gösterdi. Dahası, bu artış hala güçlü bir şekilde devam ediyor. İlginç bir şekilde, PEPE ve WIF gibi meme coinleri düşerken gerçekleşti. Dolayısıyla, fiyat artışında piyasanın hiçbir yükseliş unsuru rol oynamadı. Peki, PAJAMAS fiyatı nasıl yükseliyor?

PAJAMAS fiyat performansı

The First Youtube Cat (PAJAMAS) Mart ayı ortasında piyasaya adım atan bir Solana meme coin’i. Bu meme coin’ini yaratma motivasyonu, YouTube’da başlatılan ilk kedi videosuydu. Kedi, token ile aynı isme sahipti. Ayrıca, YouTube’un kurucu ortağı Steven Chen’in evcil hayvanıydı. Bu token, mevcut değerinin 0,03071 dolar olduğu bir haftada %690 arttı. Son 24 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0333 dolara ulaştı. Meme coin fiyatı 22 Nisan’dan itibaren yükselmeye başladı. Ancak, son iki günde en fazla artışı kaydetti.

PAJAMAS haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

PAJAMAS’ın piyasa değeri gün içinde %98’in üzerinde bir artışla 29,392 milyon dolar civarında. Ayrıca, işlem hacmi %97 artışla 9,5 milyon dolara ulaştı. Bu arada PAJAMAS fiyatı hala yükseliyor. Bazıları, trend devam ederse, meme coin’in önümüzdeki birkaç gün içinde 0,01 dolara ulaşacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, kripto piyasasının doğasına yenik düşmesi de olası. Bu yüzden yatırımcıların bu tür hype tokenler konusunda oldukça dikkatli olması gerekiyor.

Meme coin fiyatı neden yükseldi?

PAJAMAS, son 24 saat içinde fiyatın %98’den fazla arttığı anlık bir talep artışı kazandı. İlk olarak DOG temalı meme coinlerden farklı. Ayrıca, piyasada yeni olan PAJAMAS, yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Token, token fiyatını yükselten topluluk desteğini de kazanmayı başardı. Bir X hesabı kısa süre önce PAJAMAS meme coin’inin devam eden performansına iltifat etti. Gönderide, piyasa olasılıklarına rağmen PAJAMAS’ın kayıpları olumlu kazançlara dönüştürmeyi başardığından bahsetti.

Bu arada, PAJAMAS meme tokeni yaratıcısı Steve Chen de ünlü. Dahası, insanlar arasında popüler bir isim. The First Youtube Cat’in yaratılış hikayesi olarak, eski anıların nostaljisini ve onları ölümsüzleştirme isteklerini anladıkları için token popülerlik kazandı. Şimdiye kadar PAJAMAS yalnızca sınırlı borsalarda listelendi. Ancak Steve Chen‘in son X gönderisine göre, Binance’de listeleme olasılığı yüksek. Gönderisinde, Binance’e bu toplantıları yaptığı için teşekkür etti. Ayrıca, izleyicilere web2 ve web3 endüstrisini geliştirmekten heyecan duyduğunu söyledi. Buna ek olarak, PAJAMAS Cat’in YouTube’da yayınlanmasıyla aynı tarih olan 22 Mayıs’ta bir kişinin Bitcoin ile Pizza ticareti yaptığı ünlü Bitcoin Pizza hikayesinden bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x